Spring naar inhoud

Na-zwermpje scheppen

Zwermen zijn er in soorten en maten. De eerste zwerm die uit een volk vertrekt, is de grootste zwerm. Die zwerm bestaat uit een groot aantal bijen en de 'oude' koningin en wordt een Voor-zwerm genoemd. Het aantal varieert, afhankelijk van de grootte van het bijenvolk en hun behuizing, als hun woning naar hun gevoel wat te krap is zullen bijen eerder gaan zwermen. Maar een beetje grote zwerm (in mei en juni) bestaat uit 15.000 - 30.000 bijen. Er wordt van uitgegaan dat een voor-zwerm bestaat uit ongeveer de helft van het volk.
Is die Voor-zwerm eenmaal vertrokken dan kan er na enkele dagen een tweede en soms zelfs een derde zwerm afkomen, een Na-zwerm. Die is veelal veel kleiner
We hebben hier een filmpje van het vangen, of zoals imkers het noemen, het scheppen en huisvesten van een Na-zwerm.
Volg de LINK